andoridlogo

Urológiai műtétek

Frenulotomia - fitymafék műtét

A fitymafék a férfi nemi szerv előbőrét, a fitymát köti össze a makkhoz a pénisz alsó részén. Ha ez az összeköttetés rövid, mely egy enyhe rendellenesség, akkor nemi aktus közben berepedhet, elszakadhat. Az esetleges sérülést természetesen megelőzhetjük egy rövid műtéti megoldással.

A beavatkozás javallata

Önnek rövidült fitymafék (latinul: frenulum breve) elnevezésű betegsége- elváltozása van, amely a következő panaszokat okozhatja:

A beavatkozás módja

A beavatkozás előtt- az urológiai vizsgálaton túl- szükség lehet további vizsgálatokra is, például laborvizsgálatra.
A fitymafék műtét, vagy frenulotomia körülbelül 20 percet vesz igénybe, és ambulánsan elvégezhető műtét, mely helyi érzéstelenítésben történik. Helyi érzéstelenítés esetén azt javasoljuk a betegnek, hogy ne jöjjön éhgyomorral, legkésőbb másfél órával a beavatkozás előtt könnyebb, nem puffasztó ételt és italt fogyaszthat. 1%-os Lidocain injekciót adunk a fitymafékbe. A fitymaféket harántul átvágjuk általában elektromos késsel, majd a sebszéleket hosszában összevarrjuk. A varrat nem feltétlenül szükséges. A varrás felszívódó fonallal történik, tehát a fonal bőrön belüli része felszívódik, a kívül lévő csomó pedig leesik pár héten belül. A sebre kb. babnyi géztampont helyezünk, amelyre ráhúzzuk a fitymát, hogy helyben tartsa.
A beavatkozás után a beteg rövid megfigyelése következik, majd ha minden rendben van, a beteget hazaengedjük. Távozás előtt a beteggel kontroll időpontot egyeztetünk. A műtét utáni naptól a seb tiszta, langyos vízzel zuhanyoztatható.

A beavatkozás utáni teendők

A műtét utáni napon a géztampont, a fitymát hátrahúzva el kell távolítani, majd ekkortól a seb tiszta, langyos vízzel zuhanyoztatható. tisztán tartandó. A varratok bőrön belüli része felszívódik, a kívül lévő csomó pedig leesik pár héten belül.

KÖRÜLMETÉLÉS - Fitymaszűkűlet (Phimosis) műtéti megoldása

Milyen panaszok esetén nyújt segítséget Önnek a műtét?

Hogy történik a műtét kivitelezése?

A beavatkozás általában helyi érzéstelenítésben végezzük. A műtét során körkörös metszést ejtünk a fityma külső, majd belső lemezén, közvetlenül a makk alatt. Ezt követően a fitymát eltávolítjuk, majd lemez csonkokat (sebszéleket) felszívódó varratsorral egyesítjük.
A beavatkozás általában egynapos ellátás keretében valósul meg. A műtét 30- 45 percen át tart, majd néhány órás megfigyelés történik osztályunk. A sebre körkörös fedőkötést helyezünk, mely 24 óra múlva eltávolítható, és további kötözést nem igényel.

Lehetséges szövődmények

Mire kell figyelni a műtétet követően?

HYDROCELE

A hereburokban összegyűlt folyadékgyülem, az úgynevezett herevízsérv (hydrocele) veleszületett rendellenesség, gyulladás, sérülés, daganat következménye lehet, de nagyon gyakran a betegség kialakulásának oka ismeretlen marad. A folyadékgyülem nagyságától és kiterjedésétől függően zavarhatja a mindennapi tevékenységében, okozhat fájdalmakat, visszatérő lágyéktáji fertőzéseket, vagy nyomásérzetet, illetve későbbi következményként herekárosodást is.

Milyen kezelési lehetőségek vannak?

A gyakorlatban a hydrocele kezelésében kétféle eljárási módszer létezik. Az egyik a folyadékgyülem leszívása, a másik lehetőség annak műtéti megoldása. Leszívás esetén injekciós tű, illetőleg fecskendő segítségével a hydrocele folyadék leszívással eltávolítható. Ez a beavatkozás csak rövid távú eredményt hoz, mivel a folyadék gyorsan utántermelődik. Ezért inkább a műtéti megoldást végzik a leggyakrabban.
A műtét helyi érzéstelenítésben vagy altatásban végezhető. A herezacskón vagy a lágyékhajlatban történő metszéssel a here a burkaival együtt feltárásra kerül. A burok megnyitása után a folyadék leszívásra kerül, majd a kifordított (esetenként megkisebbített) burkok összevarrásával az esetek döntő többségében a herevízsérv kiújulása megakadályozható.

HERE VISSZÉR TÁGULAT – VARIOCELE

Mi a here visszértágulat, mi áll a kialakulásának hátterében?

A herék vérellátását biztosító érrendszer vénáinak tágulata a varicocele, azaz a here visszértágulat. Kialakulásának hátterében a véna billentyűk hiánya, vagy általános kötőszöveti gyengeség állhat. A vénákban kialakult nyomásemelkedés funkcióromlást és fájdalmat eredményez, emellett az elváltozás látható, tapintható formában jelenik meg jellemzően a bal oldali vénafonatban.
A herében történik a spermaképzés és a férfi nemi hormontermelés. Ezek a funkciók a tágult visszerek hatására károsodhatnak. Műtét után a hímivarsejt képzés és a hormontermelés javulása várható. Az elváltozás a herezacskóban és/vagy a lágyékban fájdalmat okozhat. Műtétet követően a heretáji panaszok és a fájdalom csökkenése, javulása várható.

Hogyan zajlik a műtét?

Lágyéktájon bal vagy jobb oldalon felkeressük a tágult visszereket. Ezeket gondosan, szükség esetén akár mikrosebészeti eljárással különválasztjuk az ondózsinór többi képletétől és az ereket lefogások között átvágjuk, lekötjük. Ezután a hasfal rétegeit egyesítjük és zárjuk a bőrt.

Mire figyeljünk a műtét után?

Műtétet követő napon a páciens hazatérhet, viszont néhány hétig fontos a fizikai kímélet, majd fokozatos mozgás és kiegyensúlyozott életmód ajánlott a mielőbbi felépülés érdekében, ennek betartásával 1-2 hetet követően visszatérhet normál életviteléhez. Teljes panaszmentesség körülbelül 6 hét alatt várható, ekkorra már aktívabb sportolás is végezhető.

Condyloma műtéti eltávolítása

A condyloma (nemi szervi szemölcsök) kialakulása, tünetei
A nemi szervi szemölcsök, más néven condylomák vagy condyloma acuminatum, olyan bőrkinövések vagy dudorok, amelyek a nemi szervek területén jelennek meg. Ezeket általában a humán papillomavírus (HPV) fertőzés okozza, amely szexuális úton terjedő vírus.
A nemi szervi szemölcsök általában kis, szabálytalan alakú dudorok vagy kinövések, amelyek a nemi szervek külső vagy belső felületén, például a péniszen, a hüvelyen, a végbélnyílás (anus) körül vagy a szeméremtájon alakulnak ki.
A condylomák általában nem okoznak fájdalmat vagy kellemetlenséget, de vannak esetek, amikor viszketést, égést vagy vérzést okozhatnak. Emellett a nemi szervi szemölcsök fertőzőek és könnyen terjedhetnek szexuális érintkezés útján, ideértve az orális, vaginális vagy anális szexet is.
Fontos megjegyezni, hogy a nemi szervi szemölcsök előfordulása nemcsak a szexuálisan aktív emberekre korlátozódik, és olyan HPV-törzsek okozhatják, amelyek nem feltétlenül kapcsolódnak a szexuális úton terjedő vírushoz. A legtöbb condyloma azonban a szexuális tevékenységgel összefüggésben alakul ki.

A nemi szervi szemölcsök kezelése számos módszerrel lehetséges, ideértve a műtéti eltávolítást, a krioterápiát (fagyasztás), az elektrokauterizációt (elektromos kezelés alkalmazása), a lézeres kezelést, a helyi gyógyszerek alkalmazását és egyéb terápiás lehetőségeket. Fontos a szemölcsök időben történő kezelése, mivel kezeletlenül fennáll a fertőzés terjedésének és további szemölcsök kialakulásának kockázata.

Árak

Beavatkozás megnevezése
Sebészi díj
Aneszteziológiai díj
Teljes ár

Frenulotomia helyi érzéstelenítésben

130 000 Ft

0 Ft

aneszteziológiai díj

Teljes ár

130 000 Ft

Circumcisio helyi érzéstelenítésben

250 000 Ft

0 Ft

aneszteziológiai díj

Teljes ár

250 000 Ft

Hydrokele műtét

320 000 Ft

100 000 Ft

aneszteziológiai díj

Teljes ár

420 000 Ft

Varicokele

320 000 Ft

100 000 Ft

aneszteziológiai díj

Teljes ár

420 000 Ft

Semicastratio

350 000 Ft

100 000 Ft

aneszteziológiai díj

Teljes ár

450 000 Ft

Condyloma műtéti eltávolítása

Darabszám , kiterjedés függvényében

100 000 Ft

0 Ft

aneszteziológiai díj

Teljes ár

100 000 Ft